MICROBLADING

Whatsapp'tan bilgi almak için Tıklayınız.

MICROBLADING

Microblading işlemi, elle çizim yöntemi ile kaşlara uygulanan yarı kalıcı bir kıl tekniğidir. Bu teknikte kaşların şekli, altın orana göre hesaplanarak oluşturulmaktadır. Deri altına pigment uygulanması şeklinde yapılan bu teknik için, doğal saç ve kaş rengine uygun pigment seçilir.

Doğal kaş şekli nasıl verilir?

Microblading işleminde doğal kaş görünümü için simetri, altın orana uygun olarak hesaplanır. Hesaplama işlemi sırasında, uygulama yapılacak kişinin gözlerinin kapalı olması daha uygundur. Bu sayede, kaşların simetrisini etkileyebilecek mimik ve kasların gözler kapalıyken daha rahat olmasıdır. Gerçekçi bir kaş görünümü için çizgiler her zaman doğal kaşların büyüme yönünde çizilmelidir.

Microblading kıl tekniği, PhiBrush adı verilen tek kullanımlık steril aletlerle uygulanır. Kaş çizimi için, en yüksek standartlara uygun olarak üretilen PhiBrows Microblading 3D pigmentleri kullanılır.

Rengin kalıcılığı, ilk olarak cildin yapısına ve yağlılık oranına bağlıdır. Cildin yağlılık oranı arttıkça rengin kalıcılık süresi kısalır. Terleme ve güneşin etkileri de rengin yoğunluğunu azaltır. Kalıcılık süresi, ortalama 10-12 ay arasında değişir. Ancak yağlı ciltlerde bu süre 6 aya kadar düşebilir. Bu süre sonrasında uygulama yenilenmelidir.

Uygulama sonrasında yapılacaklar, uygulama başarısının % 70’ini etkiler. Bilinçli olarak tavsiyelere uyulmazsa, çizgilerin % 80’ine yakını kaybedilebilir. Uygulama sonrası şunlara dikkat edilmelidir:

• İşlem sonrasında durulama ve kremlerin uygulanması çok önemlidir.

• Uygulamadan bir ay sonra düzeltme işlemi yapılması gerekebilir çünkü ilk uygulamadan sonra çizgilerin yüzde 10-15’i yok olur. İyileşme süreci, 28 gün sonra tamamen gerçekleştiğinden, bu sürenin sonunda kaybedilen pigmentler eklenir.

Uygulama sırasında hissedilen ağrı kişiden kişiye farklılık gösterir. Korkanlar veya adet döneminde olan kadınlar genelde daha fazla ağrı hissedebilir. Ancak diğer kişiler, kaşlarını alırken hissettikleri gibi bir acı duyarlar. Uygulama sırasında ağrıyı engelleyici krem veya sıvı anestezi ilaçları kullanılabilir.