ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

Whatsapp'tan bilgi almak için Tıklayınız.

ÖRÜMCEK AĞI ESTETİĞİ

Örümcek ağı ile ameliyatsız yüz germe işlemidir. Çeşitli nedenler ile ortaya çıkan deformasyonları, yok etmek için uygulanmaktadır.

Güvenli yöntemlerden biri olan bu işlemde kullanılan iğne sayısı, kişinin yüzünde oluşan deformasyon ve sarkmalara göre değişiklik gösterir. Hastaya lokal anestezi uygulandıktan sonra, ortalama 30 dakikada tamamlanmaktadır. Kadın-erkek fark etmeksizin, yüz bölgesinde problem yaşayan herkes rahatlıkla yaptırabilir. Ağrısız ve acısız bir işlemdir.

Örümcek ağı estetiği hangi durumlarda uygulanır ?

Yüzde meydana gelen kırışıklık ve sarkmaların giderilmesinde, göz altında meydana gelen kırışıklıkların giderilmesinde, yüz gençleştirme amacı ile ve dudak çevresindeki kırışıklıkların giderilmesinde örümcek ağı ile yüz germe işlemi uygulanmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiğinde Kullanılan İpler

Uygulamada kullanılan iplerin en büyük özelliği, insan vücudunda eriyebilme özelliğine sahip olmalarıdır. Herhangi bir yan etkiye neden olmayan polidiaksanon ipler, cerrahi alanında 50 yıldır kullanılmaktadır.

Örümcek Ağı Estetiğinden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulamanın yapıldığı gün içerisinde başınızı yüksekte tutmanız şişliğin azalmasına yardımcı olacaktır. Uygulamadan sonra abartılı mimiklerden kaçınılması gerekmektedir. İşlemin ardından ilk birkaç gün şişlik, kaşıntı, kızarıklık veya morluklar meydana gelebilir. Son derece normal kabul edilen bu etkileri hafifletmek için buz kompresi uygulanabilir. Yüze baskı uygulanmaması ve yüzün ovuşturulması tavsiye edilmektedir.